Донецьке КВУ та ОПОРА вважають, що день голосування в Маріуполі та Красноармійську пройшов спокійно (ФОТО)

День голосування в Маріуполі та Красноармійську пройшов спокійно. Про це повідомив виконавчий директор Донецької обласної організації «Комітет виборців України» Сергій Ткаченко на прес-конференції в Маріуполі.

«Наразі дільниці вже закрились. Станом на 20:00 у Красноармійську до поліції надійшло 5 звернень щодо порушення виборчого законодавства, а в Маріуполі – 59 звернень», - розповів він.

За словами керівника виборчих проектів Громадянської мережі ОПОРА Ольги Айвазовської, за день голосування громадські спостерігачі зафіксували у Маріуполі 20 інцидентів, а в Красноармійську – 2.

«Спостерігачі Донецької обласної організації «Комітет виборців України» та Громадянської мережі ОПОРА зафіксували 20 інцидентів у Маріуполі. Серед них:

- 4 випадки контрольних листів у скриньках без печатки;

- 2 приклади порушення таємниці голосування;

- 2 випадки фотографування бюлетенів;

- 2 спроби виносу бюлетенів (одна спроба завершилась успішно);

- 2 випадки знищення бюлетенів;

- 1 випадок знеструмлення дільниці;

- 2 випадки незаконної агітації;

- 1 випадок внесення змін до списку виборців;

- 3 випадки перешкоджання спостереженню (два були оперативно припинені);

- 1 втручання в роботу комісії.

Також спостерігачі зафіксували такі тенденції, які напряму не є порушеннями, але фактично балансують «на межі»: поквартирний обхід та заклик йти на вибори, підвезення виборців, а також представники екзит-полу, які перебували в приміщенні для голосування. Прямої агітації під час цих дій не зафіксовано, тому це не є порушенням безпосередньо.

У той же час громадські спостерігачі ДОО КВУ та ОПОРА зафіксували лише 2 інциденти в Красноармійські. Серед них – фотографування бюлетеню та внесення змін до списку виборців», - розповіла експерт.

Довідково:

Громадське спостереження за місцевими виборами на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.