Переселенця, який домігся права голосу через суд, не внесли до списку виборців на другий тур

У другому турі виборів вимушений переселенець, який здобув право голосу через суд, знову змушений добиватися правди. Про це повідомляють активісти, які борються за право голосу переселенців.

Сьогодні, 15 листопада, переселенець з Криму Яков Вітюк прийшов на виборчу дільницю №800977 територіального виборчого округу №223 Києва та не знайшов себе у списках виборців. Він голосував тут під час першого туру виборів. Проте, керівний склад комісії не вніс виборця до списку для голосування у другому турі виборів міського голови Києві.

За словами активістів-переселенців, зараз вони складають два акти про порушення. Один передбачає притягнення до кримінальної відповідальності голови та секретаря комісії через те, що вони проігнорували рішення суду та не внесли виборця до списку. Другий акт стосується порушення виборчих прав вимушено переміщених осіб. Члени ДВК у свою чергу зазначають, що направили лист із уточненням щодо цього виборця до ТВК, проте так і не отримали відповіді.

Нагадаємо, переселенець з Криму Яков Вітюк звернувся до суду першої інстанції з позовом у зв’язку з відмовою органу ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) включити заявника до списку виборців на місцевих виборах (про зміну виборчої адреси). Орган ведення ДРВ посилався на те, що довідка про реєстрацію ВПО не передбачена у переліку документів відповідно до статті 6 Закону України «Про свободу пересування і вибір місця проживання», що підтверджують належність позивача до місцевої територіальної громади. Тільки Київський апеляційний адміністративний суд поновив його у правах 22 жовтня. За рішенням суду, дільнична виборча комісія №800977 територіального виборчого округу №223 зобов’язана внести зміни до списку виборців та включити до нього дані позивача згідно з довідкою про взяття на облік вимушено переміщеної особи (ВПО).

Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України» разом з Громадянською мережею ОПОРА та ще рядом громадських організацій і народних депутатів розробили законопроект, який би дозволив вимушено переміщеним особам голосувати у нових територіальних громадах. Проте, Верховна Рада його так і не розглянула.

Довідково:

Громадське спостереження за місцевими виборами на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android