Захист прав переселенців

Юридичні консультації

 Ініціатива «Маєш право. Маєш знати!» реалізується Донецькою обласною організацією «Комітет виборців України» за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні (в рамках Проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні») та Уряду Японії. Нею передбачено надання безкоштовних юридичних послуг для внутрішньо переміщених осіб, що проживають в м.Києві  (очні, телефонні та онлайн-консультації) та у містах Краматорськ, Дружківка, Словянськ, Костянтинівка, Маріуполь, Волноваха, Красноармійськ (телефонні, онлайн-консультації та консультації через газету «Говорить Донбас»).

Для отримання безкоштовної юридичної консультації можна звернутися за телефоном (095) 418 8050 (пн-пт, з 9:00 до 17:00) або письмово на електронну адресу: mp.mz.vpo@gmail.com. Адвокат Наталя Целовальніченко дає відповіді на актуальні для переселенців питання – дистанційно або під час особистого прийому за адресою: м. Київ, вул. Хмельницького, 10, блок 3.

 

Виборчі права

Експерти неурядових організацій і група народних депутатів розробили законопроект №2501а-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб», аби забезпечити право голосу внутрішньо переміщених осіб, яких в Україні налічується майже 1,5 мільйони осіб, що складає 3% виборців.

До неформальної коаліції громадських організацій, які адвокатують цю тему, входять Донецька обласна організація «Комітет виборців України», Громадянська мережа ОПОРА, ВБФ «Право на захист», Інститут суспільно-економічних досліджень, ВостокSOS, КримSOS.