Донецьке КВУ та ОПОРА створять законопроект про голосування переселенців

Донецька обласна організація «Комітет виборців України» та Громадянська мережа ОПОРА створюють робочу групу, аби розробити окремий законопроект щодо голосування вимушено переміщених осіб. Про це повідомив Виконавчий директор ДОО КВУ Сергій Ткаченко на міжнародній конференції «Чи відбулася виборча реформа?» 23 червня в Києві.

Виконавчий директор ДОО КВУ Сергій Ткаченко

За його словами, багато політичних сил дивляться на проблему голосування переселенців з огляду на власні інтереси. «Є багато варіантів вирішення цього питання, але ще більше навіяних страхів. Починати дискусію щодо цього треба не з виборчих процедур, а з формування психологічного внутрішнього переконання в тому, що права громадян стоять вище за інтереси конкретних політичних сил. І забезпечення права голосу на місцевих виборах для вимушено переміщених осіб це не стільки питання організації виборчого процесу, скільки питання стратегії розвитку нашої держави. І з огляду на стратегію держава не може собі дозволити створити «касту ізгоїв» чи «касту недогромадян» кількістю у півтора мільйони людей», - наголосив Ткаченко.

Експерти Донецької обласної організації «Комітет виборців України» переконані в тому, що вимушено переміщені особи повинні мати право голосувати на майбутніх місцевих виборах в тих громадах, де вони зараз проживають.

Окрім експертів громадських організацій долучитися до робочої групи вже висловили бажання народні депутати з Донеччини Наталя Веселова з фракції «Самопоміч», Олексій Рябчин з фракції «Батьківщина»,  Єгор Фірсов з фракції «Блок Петра Порошенка» та позафракційний Сергій Тарута.

На фото: Сергій Ткаченко, Наталя Веселова, Сергій Тарута, Олександр Клюжев

Меморандум про координацію зусиль із питань належного законодавчого регулювання виборчого процесу в Донецькій та Луганській областях, забезпечення виборчих прав вимушено переміщених осіб залишається відкритим для підписання. Про своє бажання долучитися можна на електронну адресу: donetsk_cvu@ukr.net