Альтернативний Міністрові соцполітки прес-брифінг від громадськості щодо переселенців

17 червня у будівлі Кабінету Міністрів України свій прес-брифінг проведе Міністр соціальної політики Андрій Рева. Захід відбудеться о 12:00 за адресою вул. Грушевського 12/2 (вхід тільки за паспортами через 1-й під’їзд, акредитація ЗМІ до 11:00 за e-mail: surmak@kmu.gov.ua). Як зазначається в анонсі на Урядовому порталі, Міністр виступить з приводу рішень Уряду, спрямованих на врегулювання питання своєчасного забезпечення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та контролю їх здійснення.

В умовах відсутності державної політики щодо внутрішньо переміщених осіб (ВПО), існують контроверсійні версії щодо того, як мають виглядати облік, призначення та контроль за проведенням соціальних виплат для громадян з Донбасу та Криму. На думку експертів, а також за оцінками реального становища внутрішньо переміщених осіб, дії уряду не стільки врегульовують питання своєчасного забезпечення соціальних виплат ВПО, скільки дискримінують цих громадян.

Пропонуємо журналістам одразу після брифінгу Міністра соціальної політики отримати також інформацію та коментарі від правозахисників та експертів громадських організацій,  які розробляли рекомендації для приведення українського законодавства у відповідність до міжнародних стандартів та виступають на захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб:

- експерт з питань ВПО Інституту соціально-економічних досліджень, виконавчий директор Донецької обласної організації “Комітет виборців України” Тетяна Дурнєва, 0677058585

- правовий аналітик БФ “Право на захист” Ксенія Карагяур, 0950038404

- координатор ГО “КримСОС” Таміла Ташева, 0676797976

- адвокаційний експерт ГО “КримСОС” Вікторія Савчук, 0664262885

- юрист БФ “ВостокСОС” Ольга Аношкіна, 0967765594 (прес-служба)

- координатор з розвитку ГО “Донбас СОС” Ольга Гвоздьова, 0954221961

Усі бажаючі зможуть поспілкуватись з представниками громадських організацій біля будівлі Кабміну або за вказаними телефонами.

Довідково:

8 червня на засіданні Уряду була прийнята  постанова №365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам». Вказаний акт не пройшов процедури громадського обговорення та, за оцінками експертів, вводить додаткові дискримінаційні механізми відновлення соціальних виплат та контролю за ними з боку держави, що суттєво погіршує положення осіб, які вимушені були покинути свої домівки через збройний конфлікт на сході країни.