Громадські організації розпочинають інформаційну кампанію на підтримку законопроекту щодо виборчих прав переселенців та «трудових мігрантів»

Наразі у Верховній Раді відбувається збір підписів для реєстрації законопроекту щодо захисту виборчих прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та так званих «трудових мігрантів». Законодавчі зміни були розроблені та запропоновані народним депутатам експертами громадських організацій, які займаються питаннями реформування виборчого законодавства, а також тими, що опікуються правами ВПО.

Громадська організація «Громадський холдинг «Група Впливу» підготувала тематичні відеоролики, аудіоролики та інформаційні постери з переселенцями та «трудовими мігрантами». Мета цієї кампанії – привернути увагу суспільства та народних депутатів на проблему, що актуальна для декількох мільйонів громадян України, які проживають не за місцем реєстрації в паспорті. Акторами та технічними виконавцями під час створення соціальної реклами стали самі вимушені переселенці та «трудові мігранти», які безпосередньо на собі відчувають проблему відсутності можливості для повноцінної реалізації виборчого права.

Прес-конференція відбудеться 27 березня (понеділок) о 10:30 за адресою: Київ, Хрещатик, 4, УНІАН. За вимогами реєстрації УНІАН, з собою необхідно мати редакційне посвідчення.

У заході візьмуть участь:

- Тетяна Дурнєва, виконавча директорка ГО «Громадський холдинг «Група Впливу»;

- Олександр Клюжев, аналітик Громадянської мережі ОПОРА;

- Мустафа Найєм, народний депутат України, співавтор законопроекту;

- Світлана Заліщук, народний депутат України, співавторка законопроекту;

- Остап Єднак, народний депутат України, співавтор законопроекту;

- Сергій Тарута, народний депутат України, співавтор законопроекту;

- Роман Кисленко, аналітик ГО «Громадський холдинг «Група Впливу»;

- народні депутати, які підписали законопроект;

- актори-переселенці, які знімалися у відеороликах.

Нагадаємо, що  4% українських виборців, які змушені були покинути власні домівки через зовнішню військову агресію, третій рік не можуть скористатися одним із базових конституційних прав громадянина через неврегульованість національного законодавства. Станом на 20 березня 2017 року, за інформацією Міністерства соціальної політики, в Україні зареєстровано 1 607 664 вимушених переселенців. Проблема відсутності механізму повноцінної реалізації права голосу за місцем фактичного проживання стосується і так званих «трудових мігрантів». Експерти Громадянської мережі ОПОРА розкажуть про основні ідеї вирішення даної проблеми та запобіжні механізми для унеможливлення маніпуляцій зі зміною виборчої адреси, які були запропоновані для внесення законодавчих ініціатив. Крім того, представники ГО «Громадський холдинг «Група Впливу» презентують результати анонімних глибинних інтерв’ю з народними депутатами щодо їх готовності підтримувати законопроект та вирішувати проблему.

Контактна особа: Катерина Жемчужникова,  066 270 17 13, grupa.vplyvu@gmail.com

Довідково: Цей захід ініційований громадською організацією «Громадський холдинг «Група Впливу» у рамках проекту «Підвищення рівня підготовки до виборів та політичної участі в Україні», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Це – складова постійної спільної роботи зі зміцнення демократичного прогресу в Україні, яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерством міжнародних справ Канади та Посольством Великої Британії в Україні. Будь-які думки, викладені у цій публікації, належать автору і не обов’язково відображають погляди Посольства Великої Британії в Україні, уряду Великої Британії, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), уряду США, Міністерства міжнародних справ Канади або уряду Канади.