Громадські організації підготували проекти змін до законодавства для захисту політичних прав переселенців та трудових мігрантів

Враховуючи необхідність усунення перешкод для голосування внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян, експерти провідних громадських організацій запропонували народним депутатам зміни до Законів України «Про Державний реєстр виборців», «Про місцеві вибори», «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Громадські організації, які займаються питаннями реформування виборчого законодавства, а також ті, що опікуються правами внутрішньо переміщених осіб об’єдналися з метою забезпечення повноцінної реалізації політичних прав громадян за місцем їхнього фактичного проживання шляхом удосконалення процедури визначення виборчої адреси виборця.

Прес-конференція відбудеться 17 березня (п’ятниця) о 10:30 за адресою: Київ, Хрещатик, 4, УНІАН. За вимогами реєстрації місця проведення прес-конференції з собою необхідно мати редакційне посвідчення.

У заході візьмуть участь:

- Тетяна Дурнєва, виконавча директорка ГО «Громадський холдинг «Група Впливу», консультант з питань ВПО Інституту суспільно-економічних досліджень;

- Ольга Айвазовська, координаторка виборчих та парламентських програм Громадянської мережі ОПОРА;

- Олександр Клюжев, аналітик Громадянської мережі ОПОРА;

- Денис Ковриженко, старший радник з юридичних питань Міжнародної фундації виборчих систем (IFES)

- Таміла Ташева, координаторка ГО «КримСОС»;

- Олександра Дворецька, голова БФ «Восток СОС».

Нагадаємо, що  4% українських виборців, які змушені були покинути власні домівки через зовнішню військову агресію, третій рік не можуть скористатися одним із базових конституційних прав громадянина через неврегульованість національного законодавства. Станом на 6 березня 2017 року, за інформацією Міністерства соціальної політики, в Україні зареєстровано 1 622 835 вимушених переселенців. Проблема відсутності механізму повноцінної реалізації права голосу за місцем фактичного проживання стосується і так званих «трудових мігрантів». Експерти Громадянської мережі ОПОРА розкажуть про основні ідеї вирішення даної проблеми та запобіжні механізми для унеможливлення маніпуляцій зі зміною виборчої адреси, які були запропоновані для внесення законодавчих ініціатив. Крім того, представники ГО «Громадський холдинг «Група Впливу» презентують результати фокус-груп, проведених серед переселенців в  десяти регіонах щодо політичних прав ВПО та розкажуть про публічні акції, що відбувається зараз у різних областях України на підтримку ініціатив забезпечення права голосу не за місцем реєстрації, а за місцем фактичного проживання.

Контактна особа: Катерина Жемчужникова,  066 270 17 13, grupa.vplyvu@gmail.com

Довідково: Ці заходи ініційовані громадською організацією «Громадський холдинг «Група Впливу» у рамках проекту «Підвищення рівня підготовки до виборів та політичної участі в Україні», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Це – складова постійної спільної роботи зі зміцнення демократичного прогресу в Україні, яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерством міжнародних справ Канади та Посольством Великої Британії в Україні. Будь-які думки, викладені у цій публікації, належать автору і не обов’язково відображають погляди Посольства Великої Британії в Україні, уряду Великої Британії, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), уряду США, Міністерства міжнародних справ Канади або уряду Канади.