Прес-конференція "#12 днів вистачить"

13 березня о 14-00 в прес-центрі інформаційного агентства Главком (м. Київ, вул. Шовковична, 8/20) відбудеться прес-конференція "#12 днів вистачить".

Організатори розкажуть про флешмоб "#12 днів вистачить" та акцію"Невидимі виборці", що відбудеться 19 березня під Верховною Радою перед засіданням Погоджувальної Ради. Мета цих заходів - привернути увагу громадськості й політиків до відсутності права голосу у внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та трудових мігрантів на місцевих виборах.

Також учасники прес-конференції проаналізують останні події та заяви чільних посадовців щодо ролі та місця переселенців в сучасній Україні.

27 березня виповниться рік, як у ВР зареєстровано законопроект №6240 про виборчі права переселенців та трудових мігрантів, а 19 березня 2018 року - остання Погоджувальна рада, коли депутати вирішують, які законопроекти розглядатимуться на пленарному тижні.

12 місяців депутати не спромоглися розглянути законопроект №6240, тому громадські активісти вимагають, щоб політики визначилися за 12 днів, хто для них внутрішні мігранти – лише платники податків, чи все ж таки повноправні громадяни та виборці.

 

Учасники:

- Тетяна Дурнєва, виконавча директорка Громадського холдингу "ГРУПА ВПЛИВУ"

- Олександр Клюжев, аналітик Громадянської мережі ОПОРА

- Саід Ісмагілов, муфтій духовного управління мусульман України "Умма"

- учасники акції "#12 днів вистачить"

 

Додаткова інформація за телефоном 050 477 0800

 

Законопроект №6240 передбачає внесення змін до Законів України «Про Державний реєстр виборців», «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», «Про місцеві вибори», для забезпечення виборчих прав ВПО та інших мобільних всередині країни громадян шляхом зміни виборчої адреси без зміни реєстрації в паспорті. Законопроект розробили експерти ГО «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ», ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА», Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), народні депутати України  із залученням представників громадських організацій «Донбасс SOS», Центр інформації про права людини, «Крим SOS», благодійних організацій «Благодійний Фонд «Право на Захист» та «Благодійний фонд «Восток SOS».

 

Цей захід організований громадською організацією «Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ» в рамках проекту  «Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Британської допомоги від уряду Великої Британії.  Це – складова постійної спільної роботи зі зміцнення демократичного прогресу в Україні, яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерством міжнародних справ Канади та урядом Великої Британії.