Українські та міжнародні експерти обговорять можливості забезпечення виборчих прав ВПО

24 березня в Києві відбудеться міжнародна конференція «Забезпечення виборчих прав ВПО в Україні». Представники провідних громадських організацій, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та ВПО, ЦВК та народні депутати обговорять можливості забезпечення виборчих прав ВПО в Україні, а запрошені експерти з Грузії та Боснії і Герцоговини поділяться досвідом врегулювання питання права голосу ВПО у свої країнах. У заході також візьме участь Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф.

Станом на 6 березня 2017 року за інформацією Міністерства соціальної політики в Україні зареєстровано 1 622 835 вимушених переселенців. Таким чином, майже 4% українських виборців залишаються без права голосу. Через неврегульованість законодавства, внутрішньо переміщені особи третій рік не можуть скористатися одним із базових конституційних прав громадянина. Варто зазначити, що проблема неможливості голосування за місцем реального проживання стосується і так званих «трудових мігрантів». Враховуючи необхідність усунення перешкод для голосування внутрішньо переміщених осіб за місцем фактичного проживання, експерти провідних громадських організацій запропонували народним депутатам внести зміни до деяких Законів України, які мають на меті удосконалення процедури визначення виборчої адреси виборця. 

На початку заходу присутні на Конференції внутрішньо переміщені особи проведуть флеш-моб, щоб візуалізувати відсутність права голосу. Активісти вибудують живу мапу України, а за допомогою пісні Тараса Петриненка «Україна» продемонструють відсутність голосу у вимушених переселенців, та неможливість для них співати разом з усією країною. Ця пісня була записана внутрішньо переміщеними особами та так званими «трудовими мігрантами» спеціально для флеш-мобів, які пройшли в 10 містах України. За допомогою цієї театралізованої постановки учасники показують, що подолати будь-яку проблему можна тільки об’єднавшись.

Конференція відбудеться 24 березня 2017 року з 10:00 до 17:00 в бізнес-центрі «Парус» за адресою: м.Київ, вул. Мечникова 2. Реєстрація розпочинається о 09:30.

Організаторами заходу є Міжнародна фундація виборчих систем (IFES), Громадська організація «Громадський холдинг «Група Впливу» та Громадянська мережа ОПОРА.

Контактна особа для акредитації ЗМІ: grupa.vplyvu@gmail.com, 066 270 17 13 (Катерина).

Захід відбудеться в рамках проекту «Підвищення рівня підготовки до виборів та політичної участі в Україні», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Це – складова постійної спільної роботи зі зміцнення демократичного прогресу в Україні, яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерством міжнародних справ Канади та Посольством Великої Британії в Україні.

 

Дивіться онлайн-трансляцію за посиланням:

- українською мовою http://www.ukrlife.tv/video/suspilstvo/transliatsiia-zabezpechennia-viborchih-prav-vnutrishno-peremishchenih-osib-v-ukrayini 

- англійською мовою http://www.ukrlife.tv/video/suspilstvo/ensuring-electoral-rights-of-idps-in-ukraine