Активістам Донеччини та Луганщини показали приклади взаємодії з місцевою владою

Громадські активісти Донеччини та Луганщини познайомились з успішним досвідом взаємодії громади та місцевої влади та отримали знання, які необхідни для налагодження ефективної між секторальної співпраці. Тренінг проводив  керівник напрямку «Розвиток місцевого самоврядування» Донецької обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Валерій Кочуєв.

 

Близько двох десятків представники молодих громадських організацій та ініціатив приїхали до Слов’янська 26 лютого, аби навчитися використовувати інструменти та форми взаємодії з органами місцевої влади для налагодження ефективної роботи на рівні місцевих громад. Досвідчений тренер розповів учасникам, яким чином взаємодіяти з місцевою владою через громадську експертизу та громадські ради. У груповій роботі кожен активіст мав змогу обрати проблему, визначити найкращу технологію взаємодії з владою для вирішення цієї проблеми, а також змоделювати ситуацію такої співпраці.

За відгуками учасників, тренінг дав певні рецепти, які варто спробувати на місцях. Особливу надію вони покладають на ефективну співпрацю з владою в контексті децентралізаційних процесів на Донбасі.

За словами керівника проекту Світлани Ткаченко, в регіоні з’явилось багато нових ініціатив, які ще не мають досвіду в сфері громадської активності. «Ми проводимо ряд тренінгів для активістів молодих громадських організацій та ініціативних громадян Донеччини та Луганщини з різних питань – взаємодія з владою, ведення власних проектів, адвокасі, цифрова безпека, тощо. Так ми намагаємось дати активним людям інструментарій, за допомогою якого вони зможуть змінювати життя на краще у своїх містах», - наголосила вона.

Тренінг відбувся в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив». У Донецькій та Луганській областях проект реалізовує Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України». Загальноукраїнське адміністрування здійснює  ГО Центр «Жіночі перспективи» за фінансової підтримки Європейського Союзу, представництво в Україні.