Донеччина: Складнощі документообігу на дільницях Миколаївської громади

Дільничні виборчі комісії в Миколаївці змушені були сьогодні впродовж дня працювати в режимі оперативного вирішення технічних проблем. Серед причин таких складнощів є пізнє утворення комісій, велика кількість замін керівного складу напередодні дня голосування, недосвідченість членів комісій та брак часу на підготовку виборчого процесу. Ці моменти також викликали черги майже на кожній дільниці. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мереж ОПОРА та Донецької обласної організації «Комітет виборців України».

Так, на засідання ДВК №141235 так і не з’явився новозмінений голова комісії. Згідно з ч.7 ст.27 Закону України «про місцеві вибори», засідання виборчої комісії веде голова комісії або його заступник. У разі їх відсутності на засіданні комісії або невиконання ними цієї функції комісія визначає зі свого складу головуючого на засіданні.

Також у кількох дільничних комісіях не було повної присутності серед членів комісій. Так, у ДВК №141233 присутні лише 14 з 18 членів комісії. Як йдеться у ч.4 ст.27 ЗУ «Про місцеві вибори», засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше половини членів комісії від складу цієї комісії.

Крім того, варто зазначити, що в ДВК №141245, що є спецдільницею в лікарні, отримали 124 бюлетені для лише 11 виборців. Відповідно до ч.6 ст.74 вищезазначеного Закону, кількість виборчих бюлетенів для голосування визначається відповідними територіальними виборчими комісіями не пізніш як за 12 днів до дня голосування виходячи з кількості виборців, включених до попередніх списків виборців на виборчих дільницях у межах відповідного виборчого округу, з урахуванням резерву виборчих бюлетенів, що становить 0,5 відсотка від кількості виборців на кожній виборчій дільниці у такому виборчому окрузі.

Подібні технічні помилки, імовірніше за все, стали наслідком проблем з формуванням ДВК Слов'янською районною виборчою комісією. Через брак часу, недосвідченість членів комісій, велику кількість замін напередодні дня голосування особливо серед голів та секретарів, та прискорені процедури підготовки виборчого процесу членам комісій довелось сьогодні працювати в режимі оперативного вирішення технічних неточностей та помилок.

Нагадаємо, громадські спостерігачі провадять спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах в Донецькій області. Закликаємо мешканців Донеччини не залишатися байдужими до прозорості виборчого процесу. У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтесь за телефоном гарячої лінії: (044) 591 44 44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко,

координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Донецькій області

тел.: +38 095 766 52 77

пошта: nastiona87@gmail.com 

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

У Донецькій області, в рамках цієї кампанії спостереження, працює Донецька обласна організація «Комітет виборців України» як частина команди Громадського холдингу «Група впливу». Спостерігачі на Донеччині здійснюють спостереження за процесом перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в Іллінівській сільській громаді Костянтинівського району, Соледарській міській громаді Бахмутського району, Миколаївській міській громаді Слов’янського району. Всі вони відбудуться 18 грудня.