Донеччина: У кожній з трьох громад явка на виборах склала майже 50%

У кожній з трьох об’єднаних територіальних громад на Донеччині сьогодні проголосували майже половина виборців. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА та Донецької обласної організації «Комітет виборців України».

У Миколаївській міській громаді Слов’янського району проголосувало 5 424 виборців, що становить 45,43% від загальної кількості виборців 11 938 осіб.

У Соледарській міській громаді Бахмутського району проголосувало 8 126 виборців, що становить 48,79% від загальної кількості виборців 16 655 осіб.

В Іллінівській сільській громаді Костянтинівського району проголосувало 3 785 виборців, що становить 48,01% від загальної кількості виборців 7 880 осіб.

Проте, варто зазначити, що в деяких населених пунктах на Донеччині доволі суттєвою є кількість внутрішньо переміщених осіб, які не мали можливості сьогодні взяти участь у виборах. Наприклад, в Іллінівській сільській громаді Костянтинівського району Донецької області близько 60% виборців є переселенцями, і вони не змогли проголосувати через неврегульованість законодавства. Це свідчить про порушення принципу недискримінації щодо забезпечення рівності прав, свобод і можливостей.

Нагадаємо, громадські спостерігачі провадять спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах в Донецькій області. Закликаємо мешканців Донеччини не залишатися байдужими до прозорості виборчого процесу. У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтесь за телефоном гарячої лінії: (044) 591 44 44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко,

координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Донецькій області

тел.: +38 095 766 52 77

пошта: nastiona87@gmail.com 

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

У Донецькій області, в рамках цієї кампанії спостереження, працює Донецька обласна організація «Комітет виборців України» як частина команди Громадського холдингу «Група впливу». Спостерігачі на Донеччині здійснюють спостереження за процесом перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в Іллінівській сільській громаді Костянтинівського району, Соледарській міській громаді Бахмутського району, Миколаївській міській громаді Слов’янського району. Всі вони відбудуться 18 грудня.