«Говорит Донбасс» №18: декомунізація у Слов’янську, українських фольклор у світі та боротьба з їжею в Росії

Вийшов свіжий 18-й номер інформаційного бюлетеню «Говорит Донбасс». З нього читачі дізнаються про активізацію обстрілів з боку проросійських військ, допомогу вимушеним переселенцям, які зараз проживають на звільнених територіях Донбасу, декомунізацію у Слов’янську та відмінності народного депутата Костянтина Матейченка від інших нардепів з нашого регіону. Крім того, журналісти підготували цікаве інтерв’ю з українською співачкою та акторкою Мар’яною Садовською, яка мешкає закордоном та відвідує Донбас з метою просування культури в маси.

Газету самостійно видають журналісти та громадськість Донеччини для тієї частини населення області, яка отримує інформацію з традиційних типів медіа – газети, радіо, телебачення. В газеті зібрано неупереджену інформацію про події на Донбасі, корисні поради та контакти, а до підготовки матеріалів залучені відомі професійні журналісти, письменники та науковці Донеччини.

За словами Виконавчого директора Донецької обласної організації «Комітет виборців України» Сергія Ткаченка, на звільнених територіях вже можна помітити деякі зміни. «Зміни в містах починаються з малого. Десь це може проявитись у дискусії щодо перейменування вулиці, а десь в якості мотиваційного біл-борду. Проте, непомітними залишаються великі зміни у свідомості людей – з людини поствоєнної до людини мирного часу. Щоб «закликати» мирне життя, до нього треба готуватися. Звісно, не йдеться про людей, які виживають під обстрілами, а мова про тих, хто вже пережив цей жах. Їх метою має стати соціалізація, повернення до звичного життя, відтворення сценаріїв примирення. У цьому дуже допомагає освіта, культура та саморозвиток. Не дарма, як гриби після дощу, почали з’являтись громадські та волонтерські ініціативи, які відбудовують мир на Донбасі. Зараз на звільнених територіях, а згодом – по всьому регіону. Люди прагнуть миру, а для цього треба змінювати ментальність з ворожості та образи на любов та прощення. І люди на звільнених територіях потроху над цим вже працюють», - наголосив Ткаченко.

На жаль, в інформаційній блокаді опинилися мешканці не лише окупованих, але й звільнених територій Донбасу. Влада не має комплексного плану роботи, в тому числі й інформаційного, на звільнених територіях. А сигнал російських телеканалів з пропагандою сягає і українських територій області. У той же час, місцеві медіа в регіоні переживають кризу – втрачають передплатників та рекламодавців, змушені зменшувати тираж через дорогу вартість паперу та друку тощо. Тому інформаційний бюлетень «Говорит Донбасс» фактично зараз стає наймасовішим виданням Донеччини. А оскільки його видають громадські активісти, від читачів ми отримуємо дуже позитивні відгуки. Це демонструє високий рівень довіри до видання, адже в ньому відсутні політичні маніпуляції чи інформація, яка може спричинити посилення розбрату серед людей. Крім того, варто зауважити, що видання випускається російською мовою саме для того, щоб не актуалізувати маніпулятивні тези про мову та переконувати тих, хто, можливо, належить до групи людей з невизначеною позицією.

Тираж номеру складає 100 000 екземплярів. Газета поширюється волонтерами на вулицях Маріуполя, Краматорська, Костянтинівки, Волновахи, Добропілля, Слов’янська, Дружківки, Красноармійська.

Переглянути номер можна за посиланням: https://issuu.com/doncvu/docs/govorit_donbass_18

Запрошуємо органи місцевої влади, регіональні громадські організації, партійних активістів та просто небайдужих громадян долучитись до поширення газети та допомогти у розвитку вільного інформаційного середовища Донбасу. Газети для безкоштовного розповсюдження можна отримати в офісі Донецького КВУ в Краматорську за адресою: вул. Соціалістична, 45, офіс 308, готель «Краматорськ». Телефон: 096 885 98 31. Розглядаються можливості централізованого надсилання поштою частини тиражу для поширення в різні міста Донецької області (підконтрольні українській владі).

Надати фінансову допомогу для випусків газети «Говорит Донбасс» можна за реквізитами:

Отримувач: Донецька обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України».

Р/р: 26001000098524 у ПАТ «Укрсоцбанк».

МФО банку: 300023.

ЄДРПОУ: 25337700.

Призначення платежу: добровільне пожертвування, без ПДВ

Довідково:

Інформаційний бюлетень «Говорит Донецк» почав виходити в Донецьку ще у березні 2014 року в рамках роботи Коаліції патріотичних сил Донбасу. Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України» спільно з Донецьким прес-клубом стали ініціаторами його створення. Донецьке КВУ взяло на себе пошук ресурсів для випуску газети – це був перший досвід такого масового збору коштів від населення, представників малого та середнього бізнесу міста. Фактично, під час трагічних подій на Донбасі навесні 2014 року газета стала наймасовішим виданням Донецька з потужною мережею розповсюджувачів-волонтерів. Нажаль, через те, що більша частина активного населення змушена була виїхати з міста, випуск газети на певний час припинився. Зараз громадськість Донеччини перезапускає випуск газети з трохи видозміненою назвою «Говорит Донбасс» для поширення її на території всієї Донецької області, що підконтрольна українській владі. Кошти на кілька перших номерів виділив Міжнародний фонд «Відродження» та Development Transformations, проте для виходу наступних номерів необхідно відновити збір коштів від населення.