«Говорит Донбасс» №21: друга спроба місцевих виборів у Маріуполі та Красноармійську

Напередодні нової дати місцевих виборів у Маріуполі та Красноармійську вийшов свіжий 21-й номер інформаційного бюлетеню «Говорит Донбасс». З нього читачі дізнаються про особливості нового Закону України «Про місцеві вибори» та чому в Маріуполі й Красноармійську вони не відбулись минулого разу.

Газету самостійно видають журналісти та громадськість Донеччини для тієї частини населення області, яка отримує інформацію з традиційних типів медіа – газети, радіо, телебачення. В газеті зібрано неупереджену інформацію про події на Донбасі, корисні поради та контакти, а до підготовки матеріалів залучені відомі професійні журналісти, письменники та науковці Донеччини.

За словами Виконавчого директора Донецької обласної організації «Комітет виборців України» Сергія Ткаченка, виборче право людини попри свою абстрактність залишається одним з основних важелів впливу на владу з боку кожного громадянина. «В результаті зриву виборчого процесу в Маріуполі 25 жовтня та жорсткого протистояння суб’єктів виборчого процесу під питанням опинилась довіра виборців до результату. Саме тому так необхідно, щоб більше людей долучались до громадського спостереження та проявляли активну громадську позицію. По-перше, приходили на виборчі дільниці та робили вибір, по-друге, читали законодавство та повідомляли про порушення. Для цього Донецька обласна організація «Комітет виборців України» та Громадянська мережа ОПОРА відкривають гарячі лінії та сервіси повідомлень про порушення. Адже тільки під пильним поглядом громадянського суспільства й спільними діями можна змусити політиків керуватись потребами суспільства, а не власними інтересами», - наголосив Ткаченко.

На жаль, в інформаційній блокаді опинилися мешканці не лише окупованих, але й звільнених територій Донбасу. Влада не має комплексного плану роботи, в тому числі й інформаційного, на звільнених територіях. А сигнал російських телеканалів з пропагандою сягає і українських територій області. У той же час, місцеві медіа в регіоні переживають кризу – втрачають передплатників та рекламодавців, змушені зменшувати тираж через дорогу вартість паперу та друку тощо. Тому інформаційний бюлетень «Говорит Донбасс» фактично зараз стає наймасовішим виданням Донеччини. А оскільки його видають громадські активісти, від читачів ми отримуємо дуже позитивні відгуки. Це демонструє високий рівень довіри до видання, адже в ньому відсутні політичні маніпуляції чи інформація, яка може спричинити посилення розбрату серед людей. Крім того, варто зауважити, що видання випускається російською мовою саме для того, щоб не актуалізувати маніпулятивні тези про мову та переконувати тих, хто, можливо, належить до групи людей з невизначеною позицією.

Тираж номеру складає 50 000 екземплярів. Газета поширюється волонтерами на вулицях Маріуполя, Краматорська, Костянтинівки, Волновахи, Добропілля, Слов’янська, Дружківки, Красноармійська.

Переглянути випуск можна за посиланням: http://issuu.com/doncvu/docs/govorit_donbass_21   

Переглянути всі попередні випуски можна за посиланням: http://issuu.com/doncvu 

Релізи про всі попередні випуски за посиланням: http://cvu.dn.ua/uk/project/gazeta-govorit-donbass 

Запрошуємо органи місцевої влади, регіональні громадські організації, партійних активістів та просто небайдужих громадян долучитись до поширення газети та допомогти у розвитку вільного інформаційного середовища Донбасу. Газети для безкоштовного розповсюдження можна отримати в офісі Донецького КВУ в Краматорську за адресою: вул. Соціалістична, 45, офіс 308, готель «Краматорськ». Телефон: 096 885 98 31. Розглядаються можливості централізованого надсилання поштою частини тиражу для поширення в різні міста Донецької області (підконтрольні українській владі).

Надати фінансову допомогу для випусків газети «Говорит Донбасс» можна за реквізитами:

Отримувач: Донецька обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України».

Р/р: 26001000098524 у ПАТ «Укрсоцбанк».

МФО банку: 300023.

ЄДРПОУ: 25337700.

Призначення платежу: добровільне пожертвування, без ПДВ

Довідково:

Інформаційний бюлетень «Говорит Донецк» почав виходити в Донецьку ще у березні 2014 року в рамках роботи Коаліції патріотичних сил Донбасу. Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України» спільно з Донецьким прес-клубом стали ініціаторами його створення. Донецьке КВУ взяло на себе пошук ресурсів для випуску газети – це був перший досвід такого масового збору коштів від населення, представників малого та середнього бізнесу міста. Фактично, під час трагічних подій на Донбасі навесні 2014 року газета стала наймасовішим виданням Донецька з потужною мережею розповсюджувачів-волонтерів. Нажаль, через те, що більша частина активного населення змушена була виїхати з міста, випуск газети на певний час припинився. Зараз громадськість Донеччини перезапускає випуск газети з трохи видозміненою назвою «Говорит Донбасс» для поширення її на території всієї Донецької області, що підконтрольна українській владі. Кошти на кілька перших номерів виділив Міжнародний фонд «Відродження» та Development Transformations, проте для виходу наступних номерів необхідно відновити збір коштів від населення.