Громадські активісти та місцева влада Донеччини обговорили можливості співпраці в рамках соціального замовлення (ФОТО)

Громадські організації Донецької області є важливою частиною соціальної економіки регіону й мають активніше впливати на виділення коштів з місцевого бюджету на соціальне замовлення. Про це сьогодні, 30 листопада, говорили представники громадянського суспільства та місцевої влади під час круглого столу «Роль організацій громадянського суспільства в соціально-економічному розвитку Донеччини» в Краматорську.

У заході взяли участь близько трьох десятків представників громадських організацій регіону, членів Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства та структурних підрозділів облдержадміністрації. Метою зустрічі був пошук шляхів ефективної взаємодії органів влади та громадськості в межах соціально-економічного розвитку області.

Учасники круглого столу говорили про те, що таке соціальне замовлення та як воно працює, які існують приклади успішної роботи соціального замовлення в Україні та закордоном, а також перспективи його впровадження в Донецькій області. Також активно обговорювались питання щодо підвищення ефективності соціальних послуг та спільних завдань органів місцевого самоврядування та неурядових організацій.

За словами аналітика Донецької обласної організації «Комітет виборців України» Романа Кисленка, потрібно посилювати економічну роль громадських організацій та розглядати їх як важливу частину соціальної економіки регіону. «Неурядові організації мають постійно підвищувати якість своїх послуг та приділяти більше уваги вирішенню соціальних проблем громад Також однією із задач громадських активістів має стати системна адвокація питання щорічного виділення бюджетних коштів на соціальне замовлення», - наголосив він.

Як зазначив заступник голови Донецької обласної державної адміністрації Ігор Стокоз, соціальне замовлення є інноваційним шляхом залучення третього сектору до розвитку регіону. На його думку, цей інструмент також можна успішно використовувати для ефективного розподілення бюджетних коштів на користь людей, які потребують допомоги.

За результатами обговорень учасники заходу прийняли рішення про необхідність розробки двох важливих документів. Одним з них є типове положення про соціальне замовлення. Документ необхідно надіслати голові ДонОДА з проханням рекомендувати впровадження цього положення головам міст та райдержадміністрацій на місцях. Другим документом має стати розроблене положення, програма та бюджет інформаційно-ресурсного центру для інститутів громадянського суспільства на Донеччині. Адже, створення такого центру передбачено обласною цільовою програмою розвитку громадянського суспільства на 2016-2020 роки, яка наразі розроблена та, на жаль, ще не прийнята.

Захід був організований Донецькою обласною організацією «Комітет виборців України» спільно з  Донецькою обласною державною адміністрацією за підтримки Програми розвитку ООН в Україні в рамках проекту «Реалізація Національної стратегії підтримки громадського суспільства в Донецькій області».