Менше половини кандидатів на посаду міського голови Краматорська відзвітувались про гроші на виборчу кампанію (ІНФОГРАФІКА)

Не всі кандидати на посаду міського голови та кандидати в депутати міської ради Краматорська прозвітували про витрату коштів з виборчого фонду. Громадські спостерігачі Донецької обласної організації ВГО «Комітет виборців України» та Громадянської мережі ОПОРА проаналізували їх фінансові звіти.

Обов’язок подавати звітну документацію про витрати коштів з виборчого фонду з  боку кандидатів на посаду міського голови Краматорська та кандидатів в депутати міської ради найчастіше був або виконаний неповністю, або проігнорований.

З 16 кандидатів на посаду міського голови Краматорська лише 5 надали повну звітність. Так, Максим Єфімов використав з виборчого фонду 341 098 тисяч гривень, Андрій Панков – 303 408 тисяч гривень, Володимир Сергієнко – 91 801 тисячу гривень. А від політичних партій, що висували кандидатів у депутати міської ради ТВК отримала 70% звітів. Так, «Опозиційний блок» повідомив про витрачання 561 635 тисячі гривень, «Наш край» – 487 845 тисяч гривень, Молодіжна партія України – 86 733 тисяч гривень, Блок Петра Порошенка «СОЛІДАРНІСТЬ» - 78 844 тисяч гривень, Партія пенсіонерів – 54 184 тисяч гривень, Об’єднання «Самопоміч» - 25 215 тисяч гривень.

Як йдеться у пункті 5 статті 71 Закону України «Про місцеві вибори», розпорядник коштів поточного виборчого фонду місцевої організації партії зобов’язаний не пізніш як на сьомий день після дня голосування подати до відповідної територіальної виборчої комісії остаточний фінансовий звіт за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

У пункті 6 статті 71 Закону України «Про місцеві вибори» зазначається: «Розпорядник поточного рахунку виборчого фонду кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидата на посади сільського, селищного, міського голови, старости зобов’язаний не пізніш як на сьомий день після дня голосування (у разі включення кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости до виборчого бюлетеня для повторного голосування - не пізніш як на сьомий день після дня повторного голосування) подати до відповідної територіальної виборчої комісії остаточний фінансовий звіт за формою, встановленою Центральною виборчою комісією».

Довідково:

Громадське спостереження за місцевими виборами на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.