На Донеччині обговорили план заходів для розвитку громадянського суспільства в регіоні (ФОТО)

Сьогодні в Краматорську відбулось засідання Координаційної ради зі сприяння розвитку громадянського суспільства в Донецькій області. Експерти Донецької обласної організації «Комітет виборців України» долучились до заходу та надали пропозиції до Регіонального плану заходів щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Донецькій області у 2016 році.

За словами керівника напрямку «Розвиток потенціалу громадянського суспільства» ДОО КВУ Світлани Ткаченко, цей процес повинен відбуватись із широким залученням громадських представників. «Першими кроками, які мають бути внесені до Регіонального плану заходів, мають стати створення робочої групи з розробки Комплексної програми розвитку громадянського суспільства у Донецькій області на основі Національної Стратегії. Від широкого кола громадськості, представники якої не зможуть увійти до складу робочої групи, можна зібрати пропозиції та рекомендації через онлайн-форму. Крім того, необхідно провести широку інформаційну кампанію – організувати інформаційні сесії в містах та районах області, використати майданчики для обговорень у новітніх медіа, залучити до висвітлення цих питань засоби масової інформації, тощо. Також потрібно залучити експертів всеукраїнського рівня для консультацій щодо створення Програми на Донеччині», - зазначила вона.

26 лютого 2016 року вийшов Указ Президента України №68/2016 «Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні», який набрав чинності 2 березня 2016 року. В Указі очільник держави запропонував Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки. На основі цього документу кожна область має запропонувати Комплексну програму розвитку громадянського суспільства. 27 квітня в Клубі Кабінету Міністрів у Києві відбулось Громадське обговорення пропозицій до плану заходів на 2016 рік щодо реалізації Національної Стратегії Сприяння Розвитку громадянського суспільства України. Тепер обговорення розпочалося в регіонах.

Як відзначив керівник напрямку «Розвиток місцевого самоврядування» ДОО КВУ Валерій Кочуєв, Комплексна програма розвитку громадянського суспільства у Донецькій області має бути органічною частиною розвитку області до 2020 року. «Але це неможливо зробити без залучення широких мас громадськості. Потрібно зібрати та неупереджено проаналізувати усі пропозиції від представників громадянського суспільства. Наприклад, як це відбувалося під час підготовки до Парламентських слухань з питань ВПО», - підкреслив він.

Варто зазначити, що досвід Донецької обласної організації «Комітет виборців України» у створенні подібних документів вагомий та унікальний. Проект Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Донецькій області у 2012-2014 роках розроблявся Робочою групою, до якої входили представники влади та громадських організацій, у тому числі Валерій Кочуєв та Олександр Клюжев (на той час аналітик ДОО КВУ). Зараз експерти ДОО КВУ готові працювати над розробкою Комплексної програми розвитку громадянського суспільства до 2020 року та використати досвід попередньої роботи, свої знання та навички для плідної співпраці в цьому напрямку.