На Донеччині розпочалися інформаційні сесії зі стратегії розвитку громадянського суспільства (ФОТО)

На Донеччині розпочали обговорення стратегії розвитку громадянського суспільства та плану щодо розробки регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Донецькій області. Інформаційна кампанія проходить з метою залучення громадських активістів Донецької області до внесення пропозицій до майбутнього документу.

В області вже створена Координаційна рада сприяння розвитку громадянського суспільства, яка планує до 1 вересня 2016 року підготувати проект регіональної цільової програми розвитку громадянського суспільства в області. 

Одним з важливіших елементів інформування активістів у регіоні стали інформаційні сесії. На них експерти розповідатимуть про переваги існування таких Програм в областях, про основні стратегічні напрямки Національної стратегії та інструменти, які допомагають прийняти активну участь в розробці Програми. 

Так, 9 червня пройшли інформаційні сесії у Костянтинівці та Дружківці, а 10 червня у Бахмуті. Представники місцевих громадських організацій та ЗМІ озвучили основні проблеми міст, обговорювали можливі шляхи їх вирішення. В Дружківці ряд організацій прийшли на зустрічі вже з підготовленими пропозиціями. Інші отримали інформацію про те, яким чином ще можна надати свої пропозиції до 17 липня 2016 року.

Впродовж червня та липня відбудеться загалом 10 інформаційних сесій в різних містах Донеччини. Їх проводитимуть експерти Донецької обласної організації «Комітет виборців України» за сприяння Донецької обласної адміністрації, органів місцевого самоврядування та фінансової підтримки Програми розвитку ООН.

Завдяки сучасним технологіям, можливість долучитися до розробки Програми та надати пропозиції мають представники громадянського суспільства всієї області, не лише члени Координаційної ради. Для цього членами Координаційної ради була розроблена електронна форма, через яку можна надати свої пропозиції до Програми. Заповнити форму можна за посиланням www.bit.ly/Donhromsusp. Пропозиції приймаються до 17 липня 2016 року. 

Нагадаємо, 26 лютого 2016 року вийшов Указ Президента України №68/2016 «Про сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні», який набрав чинності 2 березня 2016 року. В Указі очільник держави запропонував Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки. На основі цього документу кожна область має запропонувати Комплексну програму розвитку громадянського суспільства. 27 квітня в Клубі Кабінету Міністрів у Києві відбулось Громадське обговорення пропозицій до плану заходів на 2016 рік щодо реалізації Національної Стратегії Сприяння Розвитку громадянського суспільства України. Тепер процес розробки регіональних цільових програм розпочався в регіонах.