На Донеччині спостерігача ОПОРИ не пускають на засідання ДВК з підрахунку голосів

ДВК №140256 в селищі Бересток Костянтинівського району Донецької області не впускає спостерігача Громадянської мережі ОПОРА та Донецької обласної організації «Комітет виборців України» на засідання з підрахунку голосів. Спостерігач викликала поліцію, аби зафіксувати факт порушення її прав.

Спостерігач Громадянської мережі ОПОРА викликала поліцію на дільницю, щоб зафіксувати порушення у заповненні протоколів. Адже, протоколи підрахунку голосів були вже заповнені усіма членами комісії до завершення дня голосування. Щоб дати свідчення поліції вона вийшла у хол приміщення ДВК. О 20:00 члени ДВК зачинили двері та відмовились впускати до середини і спостерігача, і поліцію. Представники поліції зрештою пішли.

Голова Іллінівської сільської виборчої комісії Цимбалюк Надія Василівна телефоном прокоментувала ситуацію так: «Мене там не було, нехай самі розбираються. За Законом як воно має бути? Хіба не так? Не тисніть на мене».

Спостерігач перебувала в неопалюваному холі приміщення без світла близько години. Вона викликала поліцію ще раз, аби зафіксувати порушення її прав. Наразі вона остаточно покинула приміщення ДВК та поїхала до Іллінівської сільської виборчої комісії.

У ч.16 ст.77 Закону України «Про місцеві вибори» йдеться: «За 5 хвилин до 20 години голова дільничної виборчої комісії оголошує про закінчення голосування та зачинення виборчої дільниці о 20 годині. Виборці, які на 20 годину прийшли до дільниці для голосування, мають право проголосувати. Для забезпечення реалізації цього права виборців один із членів комісії о 20 годині за дорученням голови дільничної виборчої комісії підходить до входу у приміщення для голосування та запрошує всіх виборців, які ще не проголосували, зайти у приміщення для голосування та зачиняє двері. Після виходу з приміщення для голосування останнього виборця приміщення зачиняється і в ньому залишаються тільки члени виборчої комісії та особи, які згідно з цим Законом мають право бути присутніми на засіданні виборчої комісії».

Відповідно до ч.9 п.6 ст.66 Закону України «Про місцеві вибори» офіційний спостерігач від громадської організації має право бути присутнім на засіданнях дільничних виборчих комісій.

Нагадаємо, громадські спостерігачі провадять спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах в Донецькій області. Закликаємо мешканців Донеччини не залишатися байдужими до прозорості виборчого процесу. У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтесь за телефоном гарячої лінії: (044) 591 44 44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко,

координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Донецькій області

тел.: +38 095 766 52 77

пошта: nastiona87@gmail.com 

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

У Донецькій області, в рамках цієї кампанії спостереження, працює Донецька обласна організація «Комітет виборців України» як частина команди Громадського холдингу «Група впливу». Спостерігачі на Донеччині здійснюють спостереження за процесом перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в Іллінівській сільській громаді Костянтинівського району, Соледарській міській громаді Бахмутського району, Миколаївській міській громаді Слов’янського району. Всі вони відбудуться 18 грудня.