На Донеччині та Луганщині відверто поговорили про децентралізацію (ФОТО)

25 травня в Краматорську та 26 травня в Сєвєродонецьку місцеві представники влади, бізнесу та громадськості у форматі фокус-груп обговорювали стан і проблеми  реформування місцевого самоврядування у територіальних громадах Східного Донбасу. Проведення фокус-груп відбулося за підтримки швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні DESPRO»  В якості учасників, до участі у заході долучились і експерти Донецької обласної організації «Комітет виборців України».

Учасники обговорили питання добровільного об’єднання територіальних громад, передачі на місцевий рівень з центру управлінських повноважень і відповідальності, залучення до цих процесів широких верств місцевого населення, в тому числі вимушених переселенцях на цих територіях. 

За словами керівника напрямку «Розвиток місцевого самоврядування» ДОО КВУ Валерія Кочуєва,таких відвертих розмов дуже не вистачає в регіоні. «У кожному слові, реченні, фразі відчувався великий біль щодо долі місцевого самоврядування й не менші надії на прогрес реформи децентралізації. Говорили про проблеми, про незавершеність законодавчого забезпечення процесу, про інертність і опір реформам з боку деяких районних рад, про, на жаль, байдужість і низьку громадянську активність населення. Але і прихильники, і критики дійшли спільного знаменника, що альтернативи реформам немає і що всім нам треба багато працювати», - зазначив він.

Нагадаємо, Донецька обласна організація «Комітет виборців України» проводить тренінги для представників влади, бізнесу та громадськості тих громад, які планують об’єднуватися. Експерти розповідають активістам про дієві інструменти співпраці, залучення інвестицій до бюджету та допомагають у розробці стратегічного плану розвитку громад.