На Донеччині з усіх трьох громад документацію ще не здала лише одна ДВК

На Донеччині лише одна ДВК ще не здала виборчу документацію. Завтра Миколаївська міська виборча комісія проводитиме перерахунок голосів.

ДВК №141237, що в місті Миколаївка Слов’янського району, це – єдина дільниця, яка ще не здала виборчу документацію до районної виборчої комісії. Сьогодні Миколаївська міська виборча комісія оголосила технічну перерву й відновить засідання завтра, 20 грудня, об 11:00. Прийом виборчої документації від 9 ДВК, що є в цій громаді, відбувається повільно через те, що міській виборчій комісії доводилось відправляти деякі дільничні виборчі комісії на уточнення протоколів, а також на перерахунок. Зокрема завтра, після відновлення безперервного засідання Миколаївська міська виборча комісія проводитиме перерахунок.

Натомість, Соледарська міська виборча комісія та Іллінівська сільська виборча комісія закінчили приймати виборчу документацію від ДВК сьогодні близько 7:00.

Відповідно до ч.9 ст.83 Закону України «Про місцеві вибори»: «Повторний підрахунок голосів виборців на виборчих дільницях у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів здійснюється територіальною виборчою комісією, що прийняла рішення про повторний підрахунок голосів, з обов’язковою участю членів дільничної виборчої комісії, які передають виборчу документацію, після розгляду і прийняття протоколів та інших виборчих документів від усіх дільничних виборчих комісій. У повторному підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці територіальною виборчою комісією мають право брати участь усі члени цієї дільничної виборчої комісії і можуть бути присутніми кандидати, уповноважені особи місцевих організацій партій, довірені особи кандидатів, офіційні спостерігачі».

За словами спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА та Донецької обласної організації «Комітет виборців України», проблемні моменти з дільничними виборчими комісіями в Миколаївці, імовірніше за все, стали наслідком проблем з формуванням ДВК Слов'янською районною виборчою комісією. Технічні помилки й неточності найпевніше викликані браком часу, недосвідченістю членів комісій, великою кількістю замін напередодні дня голосування, особливо серед голів і секретарів та прискореними процедурами підготовки виборчого процесу.

Нагадаємо, громадські спостерігачі провадять спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах в Донецькій області. Закликаємо мешканців Донеччини не залишатися байдужими до прозорості виборчого процесу. У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтесь за телефоном гарячої лінії: (044) 591 44 44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Прокопенко,

координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Донецькій області

тел.: +38 095 766 52 77

пошта: nastiona87@gmail.com 

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

У Донецькій області, в рамках цієї кампанії спостереження, працює Донецька обласна організація «Комітет виборців України» як частина команди Громадського холдингу «Група впливу». Спостерігачі на Донеччині здійснюють спостереження за процесом перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів в Іллінівській сільській громаді Костянтинівського району, Соледарській міській громаді Бахмутського району, Миколаївській міській громаді Слов’янського району. Всі вони відбудуться 18 грудня.