Переселенців обдзвонюють колекторські фірми для уточнення фактичного місця проживання

Впродовж цього тижня з’явилась тенденція телефонних дзвінків переселенцям від невідомих осіб з метою уточнення фактичного місця проживання ВПО. Про це повідомляють громадські активісти, які допомагають вимушено переміщеним особам.

Внутрішньо переміщені особи розповідають про телефонні дзвінки від операторів кол-центру, які називають себе представниками групи кампаній «Дельта М». Вони повідомляють, що здійснюють дзвінок з метою уточнення місця перебування цих громадян для нібито «привітання їх із новорічними святами від імені Міністерства фінансів України». Після оголошення мети дзвінка оператори кол-центру просять переселенця уточнити усю інформацію щодо П.І.Б., року народження, місця реєстрації на непідконтрольній території та місця фактичного проживання на підконтрольній території. Наступним запитанням уточнюють, де саме знаходиться на момент дзвінка переселенець. У разі, якщо переселенець відмовляється назвати вулицю фактичного проживання, то оператор кол-центру повідомляє, що буде вносити відомості про розходження із наявними у нього даними. Якщо ВПО відмовляється надавати цю інформацію, то оператор кол-центру інформує, що ця відмова вплине на подальші виплати для внутрішньо переміщених осіб.

Як повідомив аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, у цієї фірми є навіть інформація про тих переселенців, які не отримують соціальну допомогу. «Я та мої друзі дзвонили до кол-центру, який має персональні дані переселенців, використовуючи реальні або вигадані дані про зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб. При цьому оператори кол-центру надавали можливість «перевіряти» дані щодо іншого переселенця, від імені нібито його родича. Таким чином, встановлено, що законодавство про захист персональних даних для переселенців не діє. І ще раз підкреслюю, що нам постійно зазначали, що це «опитування» проводиться в інтересах Мінфіну. Приналежність телефонів, з яких здійснювався обзвін, до колекторів «Дельта М» підтверджується словами операторів кол-центру та автовідповідачем цієї лінії. Докази цієї протиправної діяльності є і вони будуть передані правоохоронним органам. Є реальні ВПО, які готові подавати заяви в правоохоронні органи», - наголосив він.

Так, виконавчий директор Громадського холдингу «Група Впливу» Тетяна Дурнєва сама вирішила перевірити наявність своїх даних у операторів так званого кол-центру. «За номером телефону, який я вказувала в якості контактного під час отримання довідки ВПО, оператор цього невідомого кол-центру знайшов мене в якійсь базі та підтвердила, що знає моє ПІБ, дату народження тощо. Крім того, оператор наполегливо просила, щоб я назвала адресу свого теперішнього місця проживання для того, аби вона перевірила ці дані зі своєю інформацією про мене. Ця ситуація є кричущим порушенням Закону України «Про захист персональних даних», - зазначила Тетяна Дурнєва.

Громадський холдинг «Група Впливу» закликає Міністерство фінансів України прояснити ситуацію, при якій невідомі особи, посилаючись на Мінфін та називаючись то «Соціальним Фондом», то «Дельта М», мають всі персональні дані переселенців. Також просимо звернути свою увагу на факти незаконної передачі персональних даних Уповноважену Верховної Ради України з прав людини, народних депутатів та міжнародні структури.

 

Якщо ви отримали подібний дзвінок від «соціального фонду», повідомте, будь ласка, про це, зателефонувавши нам на гарячу лінію +38 050 477 08 00.

 

Уточнення інформації для ЗМІ:

grupa.vplyvu@gmail.com, +38 066 270 17 13 (Катерина Жемчужникова)