У Краматорську презентували Індекс демократичного розвитку Донеччини (ФОТО)

Донецька область посіла 14 місце серед усіх регіонів Україні в Індексі демократичного розвитку. Найвище експертами був оцінений стан реалізації  захисту прав, зокрема – стан правосуддя та соціально-економічний стан, що є результатом роботи окремих міжнародних організацій, правозахисних об'єднань, які діють в регіоні. Найнижчу оцінку отримали стан розвитку ЗМІ, децентралізація та діяльність органів місцевого самоврядування. Про це вчора розповів аналітик Громадської організації «Громадський холдинг «Група Впливу» Роман Кисленко під час презентації в Краматорську.

За словами експертів, антитерористична операція, що проходить на Донеччині та Луганщині, прямо чи опосередковано впливає на рівень демократичного розвитку у відповідних регіонах. Як відомо, в цих областях запроваджені військово-цивільні адміністрації, наявність яких не дозволяє казати  про демократію. Бо вони можуть певним чином впливати на ту політику, що здійснюється в регіоні задля забезпечення безпеки. Зокрема, військово-цивільні адміністрації подають рекомендації до ЦВК щодо районів, де можна проводити вибори, а де ні. Також, вони можуть у судовому порядку відмінити рішення органів місцевого самоврядування, заборонити діяльність політичних партій та громадських організацій, діяльність яких суперечить Конституції України.

Як відзначив аналітик Громадської організації «Громадський холдинг «Група Впливу» Роман Кисленко, результати дослідження демонструють закритість політичного життя регіону. «Політична активність та робота партій в регіоні характеризується тим, що ніхто не знає яким чином і хто їх фінансує. Це, дійсно, серйозна проблема. Водночас, наші респонденти звертали увагу на те, що політичні партії досить закриті, громадськість не знає як вони функціонують, як можна потрапити до їхніх лав. Водночас, на Донеччині й досі продовжується домінування певних політичних сил в регіоні, що нівелює принцип плюралізму», - зазначив він.

Також аналітик підкреслив, що Донеччина вийшла на перше місце за показником заходів протидії корупції. «Рівень корупції в усіх сферах, на думку експертів, можна оцінити як середній. В регіоні постійно проводяться заходи з метою подолання відповідного явища. І що цікаве, рівень за цим показником у загально національному рейтингу Донецька область вийшла на перше місце в позитивному плані. Тобто, рівень корупції у регіоні є найнижчим, у порівнянні із іншими областями», - наголосив Кисленко.

Нагадаємо, що публікацію аналітичного матеріалу по Донецькій області підготували аналітики Громадської організації «Громадський холдинг «Група Впливу» (колишній Донецький «Комітет виборців України») Роман Кисленко та Єлизавета Рехтман. Методологія дослідження базувалась як на опитуванні експертів регіону, так і на обробці відкритих джерел. Шляхом анкетування були опитані 45 експертів регіону з різних сфер діяльності – від бізнесменів та громадських діячів до журналістів та представників влади.

З повною версією результатів дослідження можна ознайомитись за посиланням.

Контактна інформація: tochkadostupugo@gmail.com, +38 050 368 60 74 (Анастасія)

Довідково: Захід проводився в рамках проекту «Сприяння реформам та розвиток підзвітності в регіонах України», який реалізується Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (м. Чернігів) у партнерстві з Громадською організацією «Громадський холдинг «Група Впливу» та Громадською організацією «Точка Доступу»  у складі Асоціації регіональних аналітичних центрів за підтримки National Endowment for Democracy (NED).