У Красноармійську на дільниці виявили невідповідність у кількості контрольних талонів та підписів виборців

У Красноармійську виявлено невідповідність кількості контрольних талонів використаних бюлетенів та підписів виборців у списку за отримання бюлетенів. Про це повідомляють спостерігачі Донецької обласної організації ВГО «Комітет виборців України» та Громадянської мережі ОПОРА.

Сьогодні, 29 листопада, на ДВК №141088 (мікрорайон Шахтарський, школа №9) члени комісії виявили розбіжність між кількістю контрольних талонів (так званих «корінців») використаних бюлетенів та підписів виборців у списку за отримання бюлетенів.

Від ТВК дільнична виборча комісія отримала 2092 бюлетені для голосування за кандидатів на посаду міського голови. Контрольних талонів використаних бюлетенів виявилося 1124, підписів виборців  795, а невикористаних бюлетенів – 943. Таким чином, різниця складає 329 голосів. Комісія склала акт невідповідності. Після відкриття скриньок та підрахунку бюлетенів з голосуванням за кандидатів на  посаду міського голови, зі скриньки дістали 788 бюлетенів.

Що стосується бюлетенів для голосування за кандидатів у депутати міської ради, то в двох округах кількість «корінців» та підписів зійшлась, а в одному виявилася різниця у 329 голосів. Для багатомандатного округу №29 надійшло 1584 бюлетені, контрольних талонів виявилось 939, підписів – 610, а невикористаних бюлетенів 634. Для багатомандатного округу №34 надійшло 378 бюлетенів, кількість контрольних талонів та підписів співпала в кількості 138, а невикористаних бюлетенів – 238. Для багатомандатного округу №30 надійшло 138 бюлетенів, «корінців» та підписів – 47, а невикористаних – 89. 

Впродовж дня ДВК повідомляло про таку явку: на 12:00 – 382 виборців, на 16:00 – 969 виборців, на 20:00 – 1134 виборців.

Ця ситуація з розбіжностями потребує невідкладного розслідування з боку правоохоронних органів для встановлення імовірних фактів фальсифікації виборчої документації.

Донецька обласна організація «Комітет виборців України» та Громадянська мережа ОПОРА закликають Красноармійський відділ Національної поліції в Донецькій області оперативно розібратися в ситуації та публічно звітувати про результати перед громадою.

Довідково:

Громадське спостереження за місцевими виборами на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.