У Красноармійську на одній з дільниць голосування визнали недійсним

У Красноармійську на дільниці, де були розбіжності в кількості виборців та бюлетенів, голосування визнали недійсним. Про це повідомляють спостерігачі Донецької обласної організації ВГО «Комітет виборців України» та Громадянської мережі ОПОРА.

Сьогодні, 30 листопада, ДВК №141088 (мікрорайон Шахтарський, школа №9) своєю постановою визнали голосування на дільниці недійсним. Члени комісії не змогли достовірно встановити результати волевиявлення виборців через зникнення бюлетенів для голосування за кандидатів на посаду міського голови 329 та бюлетенів для голосування за кандидатів у депутати міськради 343.

У частині 5 статті 81 Закону України «Про місцеві вибори» зазначається: «Рішення дільничної виборчої комісії про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним та акт (акти), на підставі якого (яких) прийнято це рішення, додаються до першого примірника протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідних виборчих округах».

Нагадаємо, вночі членами комісії було виявлено невідповідність кількості контрольних талонів використаних бюлетенів, підписів виборців у списку за отримання бюлетенів та бюлетенів. Спостерігачі Донецької обласної організації ВГО «Комітет виборців України» та Громадянської мережі ОПОРА написали заяву до поліції з цього приводу.

Довідково:

Громадське спостереження за місцевими виборами на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.