У Маріуполі комісія вирішила передрукувати 12 тисяч бюлетенів

Маріупольська міська ТВК прийняла рішення передрукувати 12 тисяч бюлетенів, у яких були виявлені помилки. Про це з місця подій повідомив аналітик Донецької обласної організації ВГО «Комітет виборців України» Роман Кисленко, який працює в межах загальноукраїнської кампанії Громадянської мережі ОПОРА.

Сьогодні комісія прийняла рішення передрукувати 12 тисяч бюлетенів, в які не були внесені кандидати від політичних партій «Наш край» та «Молодь до влади». Більша частина членів комісії поїхала до типографії «Приазовского рабочего». Там вони планують стежити за процесом знищення зіпсованих бюлетенів. Наступне засідання комісії заплановано на завтра.

За словами аналітика, у частині 3 статті 75 Закону України «Про місцеві вибори» йдеться, що «технічні відходи, поліграфічний брак, виборчі бюлетені, в яких за рішенням територіальної виборчої комісії виявлені помилки, а також друкарські форми знищуються поліграфічним підприємством в порядку та у строки, визначені умовами договору про виготовлення виборчих бюлетенів, про що складається акт у двох примірниках. Контроль за виготовленням виборчих бюлетенів на підприємствах-виготовлювачах, дотриманням вимог щодо знищення друкарських форм, технічних відходів, поліграфічного браку, помилково виготовлених виборчих бюлетенів здійснюється контрольною комісією, яка утворюється відповідною територіальною виборчою комісією за поданням місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, не пізніш як у день затвердження тексту виборчого бюлетеня».

Крім того, решта членів комісії та деякі кандидати в депутати, які зібрались у залі засідань комісії, вигнали усіх із приміщення, мотивуючи це тим, що оскільки це не засідання комісії, то журналісти й спостерігачі не можуть бути присутніми

Довідково:

Громадське спостереження за місцевими виборами на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android