У Святогірську на дільниці у журналіста відібрали телефон

На одній з дільниць у Святогірську перешкоджають журналістській діяльності. Про це повідомив журналіст видання «Точка опори» Денис Миронов.

На ДВК №141238 (вул. Шкільна, 57) близько 17:30 у журналіста видання «Точка опори» відібрали телефон з відеокамерою, на який він намагався зафіксувати можливе вкидання бюлетенів. Коли він почав відеозапис, особа з посвідченням видання «Лиманская сторона» силою відібрав пристрій.

Представники поліції, які присутні на дільниці, проявили бездіяльність. Журналіст видання «Точка опори» звернувся до правоохоронців за номером 102. Близько 18:00 на дільницю приїхала група оперативного реагування, під наглядом якої телефон таки повернули власнику. Постраждалий пише заяву до поліції про подію.

Варто зазначити, що на іншій ДВК №141239 (вул. Островського, 54) годиною раніше також сталася специфічна ситуація за участю людей із посвідченнями видання «Наше слово». Коли до приміщення ДВК повернулись члени комісії, які здійснювали процедуру голосування за місцем перебування, люди із посвідченнями видання «Наше слово» у кількості більше двох від одного засобу масової інформації, обступили скриньки для голосування з усіх боків таким чином, що перешкоджали іншим спостерігачам на дільниці стежити за скриньками. Відповідно до пункту 6 частини 9 статті 27 Закону України «Про місцеві вибори», в приміщенні виборчої дільниці мають право бути присутніми представники засобів масової інформації у кількості, що не перевищує двох осіб від одного засобу масової.

За словами аналітиків ДОО ВГО КВУ, згідно з пунктом 1 статті 13 того ж Закону організація і проведення місцевих виборів здійснюється публічно і відкрито.

Нагадаємо, раніше на ДВК №141238 був помічений чоловік, який представився журналістом видання «Наше слово». Проте, розповісти щось про це медіа чоловік не зміг і навіть назву читав з власного посвідчення. Видача журналістських посвідчень задля присутності на дільницях осіб, які не мають відношення до медіа, може бути однією з виборчих технологій.

Довідково:

Громадське спостереження за місцевими виборами на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.