В Андріївці та Миколаївці почали розробляти план стратегічного розвитку майбутньої об’єднаної територіальної громади

Впродовж 3 та 4 лютого експерти Донецької обласної організації «Комітет виборців України» провели у Миколаївці та Андріївці тренінги зі стратегічного розвитку об'єднаних територіальних громад та їх бюджетів.

Тренерами виступили незалежні консультанти з місцевого економічного розвитку Володимир Проскурнін, Олена Балуєва та Наталля Бойко. Вони розповіли учасникам про концептуальні засади, принципи і етапи об’єднання територіальних громад, особливості бюджету об’єднаної територіальної громади, технологію та основні етапи стратегічного планування. Учасники під керівництвом тренерів обговорили актуальні проблеми розвитку, проаналізували конкурентоспроможність, визначили Місію та Бачення майбутнього об’єднаної громади для створення стратегічного плану міста.

За словами керівника напрямку «Розвиток місцевого самоврядування» Донецької обласної організації «Комітет виборців України» Валерія Кочуєва, такі заходи допомагають громадам визначити власний план дій на майбутнє. «Під час тренінгів ми говоримо не лише про проблеми в кожному місті чи селищі, але й спільно шукаємо рецепти вирішення подібних проблем. Таким чином, наші тренери не просто «годують голодного рибою», а «дають голодному вудку» та вчать його «ловити цю рибу». Децентралізація дає можливість усім активним людям спільно працювати над тим, аби їх територіальна громада була успішною, конкурентоспроможною та фінансово незалежною», - наголосив він.

Тренінги «Стратегія розвитку об'єднаної територіальної громади та її бюджет» – це вже друга серія навчань з активістами майбутніх територіальних громад. Ще влітку 2015 року експерти ДОО КВУ проводили тренінги. Де розповідали про інструментарій, який зможуть використовувати територіальні громади для свого розвитку. Зараз же тренінги мають більш практичну складову, адже експерти допомагають учасникам безпосередньо створювати стратегічний план розвитку майбутньої громади. Ці заходи на Донеччині проводить Донецька обласна організація «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Фонду Східна Європа.