Врятуймо Донецьку хату від руїни!

Втрата контролю над частиною Донецької області призводить до занепаду цих територій. Працюючи на різних фронтах над поверненням під контроль України тимчасово окупованих територій, ми можемо одночасно наводити лад у Донецькій хаті в Національному музеї в Пироговому. Будинок села Ольховчик Донецької області виставлений у музеї як експонат. Село Ольховчик увійшло до складу міста Шахтарськ на сході Донецької області. З квітня 2014 року ця територія перебуває під окупацією. Символічний дім донеччан ще можна і потрібно врятувати.

Національний музей народної архітектури та побуту України під відкритим небом у Пироговому має чудову експозицію “Соціалістичне село”. Там представлені будинки XX століття з усіх областей України. За кожною хатою традиційно доглядає земляцтво регіону. Проте, вже тривалий час Донецька хата занепадала, а подвір’я заростало бур’яном. 

Донецький «Комітет виборців України» з минулого року взяв шефство над Донецькою хатою. Тепер з певною періодичністю колектив організації разом з друзями вибирається туди на суботники. Минулого року ми навели лад на фасаді будівлі та висадили рослини. Цьогоріч пофарбували вікна й ґанок, покосили траву та поставили стіл на подвір’ї.

Проте, наших зусиль замало - стіни будівлі розвалюються та потребують капітального ремонту. За попередніми оцінками, закупівля будівельних матеріалів та робота штукатурів коштуватимуть ще як мінімум 10 000 грн. Допоможіть врятувати Донецьку хату від руїни, аби кожного разу, прогулюючись територією музеї, бачити свій власний внесок у рятувальну операцію культурної спадщини України загалом та Донеччини зокрема. Памятаймо, що у нашому Всесвіті все пов’язано. Тому, ремонтуючи Донецьку хату в Пироговому, ми мріємо про відбудову Донецької та Луганської областей.

Просимо долучитися до збору коштів на ремонт: картка Приватбанк №5168 7423 5067 6551 (Мартиновська Ольга Юр’ївна, бухгалтер Донецького КВУ, гарантує публічний звіт про зібрані та витрачені кошти на сайті та Facebook-сторінці організації)