Наші публікації

23.6.2017

 

 

 

Організації, що опікуютьсяправами внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні, звернулись до Президента України Перта Порошенка із проханням оприлюднити текст законопроекту, про який йде мова у заяві Секретаря РНБО від 22 червня 2017 р. та провести антидискримінаційну експертизу вказаного тексту законопроекту та оприлюднити її результати.

 

22 червня 2017 року на офіційному веб-сайті Ради національної безпеки і оборони України була оприлюднена заява Секретаря РНБО пана Олександра Турчинова щодо необхідності проведення ретельних перевірок всіх бажаючих отримати біометричний паспорт, які прибувають з окупованих територій (заява доступна за посиланням http://www.rnbo.gov.ua/news/2801.html).  

Відповідно до тексту вказаної заяви Секретаря РНБО, існує “небезпека, що під виглядом українських громадян з окупованих територій, доступ до безвізового режиму можуть отримати сепаратисти, громадяни іншої країни, терористи чи представники російських спецслужб”.

У зв’язку із цим, на думку пана Турчинова, нагальною є потреба у внесенні змін до законодавства України, що дозволить здійснювати дуже ретельну перевірку громадян, які прибувають з окупованих територій для отримання біометричного паспорту.

Секретар РНБО зазначив, що він провів нараду з керівниками МВС, ДМС, СБУ, ДПСУ тощо. Він повідомив, що для правового врегулювання зазначеного питання було підготовлено законопроект, який розроблений народними депутатами-членами парламентської коаліції. Цей законопроект, вірогідно, буде спрямований на законодавче закріплення додаткової перевірки жителів непідконтрольних територій Донбасу та окупованого Криму  і найближчим часом має бути внесений до Верховної Ради України.

 

Вважаємо за необхідне звернути увагу на те, що законодавство України, а саме - постанова Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 №152 ”Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон” - вже  визначає порядок ідентифікації особи та перевірки її належності до громадянства України при отриманні паспорту для виїзду за кордон. Ця процедура вже передбачає механізми ідентифікації особи та перевірки її належності до громадянства України у разі, якщо така особа отримала паспорт громадянина України на тимчасово окупованій території або у органах ДМС, які тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Не ставлячи під сумнів необхідність проведення ідентифікації всіх осіб, які подають заяви на отримання паспорту громадянина України для виїзду за кордон, вважаємо, що тональність інформаційних повідомлень, які лунають від перших осіб країни, акцентує увагу не на необхідності коректного наповнення Єдиного державного демографічного реєстру, а на виокремленні осіб, які виїхали з тимчасово окупованої території, як таких, що потребують "ретельної перевірки". З прикрістю зауважуємо, що подібні висовлювання можуть призвести до стигматизації мешканців окупованих територій, тимчасово непідконтрольних територій та осіб, що вимушено перемістилися. А це більш, ніж 7 мільйонів громадян України.

Оприлюднений текст заяви Секретаря РНБО, що складений у такій тональності, в умовах постійної антиукраїнської пропаганди справляє дуже негативний вплив на ставлення жителів тимчасово окупованих і непідконтрольних територій, а також внутрішньо переміщених осіб, до процесу реформ в Україні і підбурює тривогу в суспільстві, яке дуже сильно потерпає від наслідків збройного конфлікту на Сході України, а надто - в умовах відсутності отприлюдненого тексту законопроекту, про який йдеться в заяві Секретаря РНБО, а також суспільної дискусії та експертних висновків з цього дуже чутливого і суспільно важливого питання.

 

На підставі вищенаведеного, ми, організації, що опікуємося правами внутрішньо переміщених осіб та осіб, що постраждали внаслідок збройного конфлікту в Україні,

 

ПРОСИМО:

  1. Оприлюднити текст законопроекту, про який йде мова у заяві Секретаря РНБО від 22 червня 2017 р. і який повинен врегулювати питання проведення перевірок мешканців тимчасово окупованих та непідконтрольних українській владі  територій Донецької та Луганської областей при зверненні за отриманням паспорту громадянина України для виїзду за кордон;

  2. Провести антидискримінаційну експертизу вказаного тексту законопроекту та оприлюднити її результати;

  3. Провести громадське обговорення зазначеного законопроекту із залученням експертів та представників правозахисних організацій;

  4. В подальшому утриматись від подібних дискримінаційних висловлювань від імені РНБО, оскільки такі  заяви суперечать заявленій політиці, спрямованій на реінтеграцію населення тимчасово окупованої території тиммчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей.

 

 

23 червня 2017 року

 

 

Олександра Дворецька, керівник БФ “Восток-СОС”

Вадим Валько, головний координатор-директор ГО “Донбас СОС”

Тетяна Дурнєва, виконавчий директор ГО “Громадський холдинг “Група Впливу”

Олександр Галкін, президент БФ “Право на захист”

Тамила Ташева, голова правління ГО “КримСОС”

 

 

 

 

22.3.2017

Даний законопроект був розроблений експертами ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА», ГО «Громадський холдинг «Група впливу», Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), народними депутатами України, із залученням представників громадських організацій «Донбас СОС», «Центр інформації про права людини», «Крим СОС», благодійних організацій «Благодійний Фонд «Право на захист» та «Благодійний фонд «Восток-COC». До обговорення проекту Закону долучалися члени міжвідомчої Робочої групи з удосконалення законодавства у сфері прав людини внутрішньо переміщених осіб при Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (включаючи представників Агентства ООН у справах біженців та Ради Європи).

21.3.2017

У 2016 році Донецька область посіла 14 місце серед усіх регіонів Україні в Індексі демократичного розвитку. Найвище експертами був оцінений стан реалізації  захисту прав, зокрема – стан правосуддя та соціально-економічний стан, що є результатом роботи окремих міжнародних організацій, правозахисних об'єднань, які діють в регіоні. Найнижчу оцінку отримали стан розвитку ЗМІ, децентралізація та діяльність органів місцевого самоврядування. 

Публікацію аналітичного матеріалу по Донецькій області підготували аналітики Громадської організації «Громадський холдинг «Група Впливу» (колишній Донецький «Комітет виборців України») Роман Кисленко та Єлизавета Рехтман. Методологія дослідження базувалась як на опитуванні експертів регіону, так і на обробці відкритих джерел. Шляхом анкетування були опитані 45 експертів регіону з різних сфер діяльності – від бізнесменів та громадських діячів до журналістів та представників влади.

Повна версія результатів дослідження:

24.2.2017

Пропонуємо вашій увазі результати фокус-групових дискусій щодо політичних прав внутрішньо переміщених осіб з Криму та Донбасу. Цей зріз настроїв вимушених переселенців дає відповіді на безліч запитань щодо мотивів оформлення довідки ВПО, ризики та перешкоди в процесі зміни місця реєстрації, проблеми в адаптації в нових територіальних громадах та інших. Дослідження проводилося Соціологічною лабораторією УКУ на замовлення Громадського холдингу «Група Впливу» в рамках проекту «Підвищення рівня підготовки до виборів та політичної участі в Україні».

Цей документ створений громадською організацією «Громадський холдинг «Група Впливу» у рамках проекту «Підвищення рівня підготовки до виборів та політичної участі в Україні», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES), за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Це – складова постійної спільної роботи зі зміцнення демократичного прогресу в Україні, яка підтримується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерством міжнародних справ Канади та Посольством Великої Британії в Українї. Будь-які думки, викладені у цій публікації, належать автору і не обов’язково відображають погляди Посольства Великої Британії в Україні, уряду Великої Британії, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), уряду США, Міністерства міжнародних справ Канади або уряду Канади.

28.9.2016

У червні-серпні 2016 року Донецька обласна організація «Комітет виборців України» провела експертне опитування мешканців міст Донецької області. Метою анкетування було з’ясувати громадську думку щодо актуальних проблем на підконтрольній Україні території Донецької області, очікування від органів влади та громадських організацій, ставлення до збройного конфлікту на Сході України. За результатами опитування було оброблено 74 анкети. Серед респондентів були представники місцевих органів виконавчої влади, депутати місцевих рад, підприємці та представники громадськості. Результати експертного опитування на підконтрольній Україні території Донецької області були видані у вигляді буклету.

Ознайомитися з буклетом українською мовою:

 

Ознайомитисяз буклетом англійською мовою:

 

Опитування та вмдання буклету здійснила Донецька обласна організація «Комітет виборців України» в рамках проекту «Покращення співпраці нових обраних депутатів і громадських активістів в Донецькій області: ресурси, можливості, примирення», що проводиться за підтримки Генерального Консульства Федеративної республіки Німеччина в м. Донецьку, офіс Дніпро.

12.9.2016

Експерти Донецької обласної організації «Комітет виборців України» виступили консультантами для активних громадян об'єднаних територіальних громад Донеччини в створенні стратегічного плану розвитку цих громад. Пропонуємо для ознайомлення брошури, до яких увійшли напрацювання робочих груп з визначення стратегії власного розвитку трьома об'єднаними територіальними громадами - Слов’янською та Миколаївською міськими і Андріївською сільською Слов’янського району Донецької області. Представлені в документах думки будуть публічно обговоренні з широким колом громадськості.

Консультантами в питаннях написання таких документів виступили експерти Донецької обласної організації «Комітету виборців України» Валерій Кочуєв та Володимир Проскурнін. «Ми сподіваємося на активну участь громадян в обговоренні цих планів та їх безпосередню участь в реалізації задуманого. Впевнені, що на цій основі процес становлення і розвитку вищезгаданих громад буде проходити більш цілеспрямовано та ефективно», - зазначив керівник напрямку «Розвиток місцевого самоврядування» ДОО КВУ Валерій Кочуєв.

Стратегічний план розвитку Андріївської сільської ОТГ Слов'янського району:

Стратегічний план розвитку Миколаївської міської ОТГ:

Стратегічний план розвитку Слов'янської міської ОТГ:

Співпраця експертів з громадами відбувається в рамках проекту «Підтримка громадської кампанії по формуванню об’єднаних територіальних громад Донецької області». Підтримка Донецької області стала можливою в рамках проекту ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні». Він реалізується Інститутом громадянського суспільства у співпраці з Фондом Східна Європа.

14.7.2016

Пропонуємо до вашої уваги аналітичний звіт за результатами соціологічного дослідження «Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольної та непідконтрольної Україні територій Донецької області»: висновки та рекомендації.

Соціологічне дослідження «Особливості свідомості жителів підконтрольної та непідконтрольної Україні територій Донецької області» було проведено на замовлення аналітичного центру «Фабрика думки «Донбас» українським офісом міжнародного дослідницького агентства IFAK Institut з 30 травня по 13 червня 2016 року методом особистого (face-to-face) інтерв’ю. Вибіркова сукупність на непідконтрольній території області становить 605 респондентів, а на підконтрольній – 805. Похибка на непідконтрольній території складає 3, 98%, на підконтрольній території – 3, 45%.

Опитування було здійснено за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (National Endowment for Democracy) та Міжнародного фонду «Відродження».

Завантажити аналітичний звіт можна за посиланням: https://issuu.com/doncvu/docs/donetsk_region_identity

01.2.2016

В даній брошурі ми ділимося секретами успішної адвокації та надаємо опис конкретних дій на приклад трьох кампаній, які були ефективними в Донецьку в 2007-2014 роки. Ми свідомо описуємо деякі подробиці кожного проекту, місцями цитуємо наші меседжі та слогани, тому що ми не проти, щоб ви використовували наші напрацювання у своїй успішній діяльності.

Публікація здійснена в рамках проекту «Демократизація, права людини і розвиток громадянського суспільства», який виконується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2013-2016 років.

Завантажити брошуру можна за посиланням: https://issuu.com/doncvu/docs/advocacy_donetsk

22.6.2012

Кожна влада воліє бути ефективною. Прикладає зусилля та намагання вирішувати проблеми своєї країни, регіонів, міст, селищ будь-якої складності в найкоротші терміни. Хоче здобувати за це визнання, повагу та довіру населення. Насамперед, це стосується й української влади, бо всі мають бажання бути краще. Але як оцінити рівень ефективності дій влади? В чому саме полягає її успіх? Величезну кількість розроблених методик взагалі важко застосувати до аналізу цієї проблеми. Нажаль, питання так і залишаються без відповідей.

08.5.2012

Видання публікації здійснено в рамках проекту «Громадськість та місцева влада – ефективні механізми співпраці», який реалізувався за фінансової підтримки посольства Королівства Нідерландів в Україні (програма «Матра») та інформаційної підтримки Головного управління взаємодії з громадськістю та у справах національностей і релігій Донецької облдержадміністрації.

Сторінки